01gru2011

Otwarta Firma

W roku szkolnym 2011/2012 w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu pt.„Otwarta firma”. Uczniowie klas: II a, II b, III b i uczestnicy „Klubu Młodego Konsumenta” wpisali się w realizację zadań pod hasłem „Poznajemy zawody w miejscu pracy” i „Poznajemy przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy”.

Dnia 17 listopada 2011 roku uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczkach do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Zakładu Eksploatacji Tramwajów nr 3 w Łodzi przy ul. Pabianickiej 215.

Podczas wizyty dzieci zwiedziły przedsiębiorstwo, poznały zasady jego funkcjonowania oraz zawody tam wykonywane.

Ponadto kl. III b wraz z wychowawcą uczestniczyła także w wycieczce do Piekarni „Mikołaj” przy ul. Tatrzańskiej. Uczniowie poznali specyfikę pracy piekarni i zawody reprezentowane przez jej pracowników. Podsumowaniem w/w wycieczek były zajęcia, na których omówiono zasady funkcjonowania  przedsiębiorstw i specyfikę różnych zawodów oraz zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania.

Na koniec wykonano prace plastyczne związane z poznanymi w czasie wycieczek zawodami, które umieściliśmy na szkolnej wystawie na drugim piętrze.

 

 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.