06gru2011

Projekt – Prawa Dziecka

W dniu 29 listopada 2011 uczniowie naszej szkoły, reprezentujący klasy II- VI wzięli udział w projekcie CampUSCultura realizowanym przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego dotyczącym Praw Dziecka. Dzieciaki najpierw przypomniały sobie tekst I  Artykułu Deklaracji Praw Dziecka zwanej Konwencją o Prawach Dziecka, następnie przedstawiły go w formie plastycznej. Później nastąpiła burza mózgów, jak rozumieją swoje prawa, co chciałyby zmienić, które prawa są dla nich najważniejsze.

W zajęciach wzięli udział i wystąpili w filmie:  Julia Adamus, Ania Bartczak,  Lidia Hadrian, Mikołaj Hryć,  Karol Korpecki, Klaudia Krakowska, Mikołaj Nowak, Jaś Sarzała, Agata Truskolaska, Konrad Truskolaski, Ola Ulbrych,  Mateusz Żuraw.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie, a uczniom za świetne prace plastyczne, cenne spostrzeżenia  oraz chęć podzielenie się własnymi przemyśleniami. Będą one dla nas punktem wyjścia do rozmów o waszych prawach na lekcjach wychowawczych.

                                                                                                                     Agnieszka Gacka


Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.