03sty2012

Wigilia dla mieszkańców Rudy

16.12.2011r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna dla nas uroczystość- Wigilia dla mieszkańców Rudy. Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas magii, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi rodzinami. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowaliśmy Spotkanie Wigilijne, które stało się tradycją szkoły. Po raz kolejny zaproszeni goście – mieszkańcy osiedla Ruda, osiedla Nad Nerem oraz babcie i dziadkowie uczniów naszej szkoły mieli okazję obejrzeć Jasełka, przygotowane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli religii p. Jadwigi Wągrowskiej i p. Katarzyny Sońty oraz nauczyciela muzyki p. Wiktorii Kawy. Piękne przedstawienie wprowadziło wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Brawa na zakończenie i łzy wzruszenia świadczyły o tym, że mali aktorzy spisali się znakomicie. Po przedstawieniu p. dyrektor zaprosiła gości do wigilijnego stołu. Przy pięknie udekorowanych stołach, kolacja rozpoczęła się od przełamania opłatkiem i złożenia życzeń. Następnie mieszkańcy zostali poczęstowani pysznymi, wigilijnymi daniami. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd oraz rozdaniem przygotowanych, świątecznych prezentów.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.