10sty2012

Konkurs ŁCDNiKP pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi.

Dzień 8 grudnia był w tym roku  dla naszej szkoły szczególny. W ten zimowy czwartek  gościliśmy delegacje z 19 szkół podstawowych Łodzi i województwa, które przybyły na  eliminacje IV konkursu języka polskiego „Wędrówki z ortografią”. Konkurs ten, organizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  już po raz  czwarty, cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników i ich opiekunów, dlatego w tym roku  honorowym patronatem objęła go Pani Prezydent Hanna Zdanowska.  Zmagania  konkurencyjne  dotyczą  nie tylko  znajomości reguł ortograficznych i  językowej sprawności – należy także wykazać się niewielkim choćby pojęciem o  naszym  mieście i regionie. Zadania testowe są zresztą tak skonstruowane,  aby tematyka  była związana z Łodzią, jej historią, tradycjami i ciekawymi miejscami,  zainteresowała   uczestników i pomogła im  jeszcze lepiej poznać i pokochać  dawną  „Osadę nad Łódką”.

Przedstawiciele szkół, wytypowani podczas  szkolnych eliminacji, pisali  dyktando na temat „Chłopów” Reymonta, a potem rozwiązywali test  złożony z 15 różnorodnych zadań (krzyżówki, rebusy i uzupełnianki). W tym czasie  ich opiekunowie  żarliwie trzymali kciuki, popijając kawę w naszej szkolnej stołówce. Chociaż  za  oknami wiało chłodem,   emocje  konkursowe  rozgrzewały  wszystkich, którzy przystąpili do testu.

Wyniki konkursu – nazwiska  zakwalifikowanych do  finału uczniów – zostaną ogłoszone na stronie internetowej ŁCDNiKP . Gratulujemy udziału i …zapraszamy ponownie za rok!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.