02mar2012

Dzień drzwi otwartych w Gimnazjum nr 38

23 lutego uczniowie klas szóstych wraz z wychowawczyniami skorzystali z zaproszenia Publicznego Gimnazjum nr 38 przy ulicy Municypalnej 4 i uczestniczyli w imprezach zorganizowanych z okazji dnia otwartych drzwi. Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji. Na początek – zwiedzanie wioski prasłowiańskiej oraz udział w konkursach i zabawach średniowiecznych pod kierunkiem pana Witosława Madeja z Rodu Dębowego Liścia. Nasi uczniowie mogli w ten sposób dotknąć historii i odbyć podróż w czasie: przyjrzeć się z bliska ubiorom i elementom uzbrojenia, a nawet popróbować potraw słowiańskich. Finałem zabawy w świecie średniowiecznym była prawdziwa bitwa na balony, w której zwyciężyła drużyna różowa. W drugiej części spotkania w ramach lepszej integracji ze starszymi kolegami z gimnazjum szóstoklasiści wzięli udział w Biegu Terenowym z Licznymi Utrudnieniami. Podzieleni na kilkuosobowe grupy uczniowie mieli do wykonania kilka zaszyfrowanych zadań pod opieką doskonale wyszkolonych i życzliwie nastawionych przewodników, którzy oprowadzali młodszych kolegów po budynku swojej szkoły. Na koniec na zwycięzców rywalizacji czekały nagrody – niespodzianki, a na wszystkich słodki poczęstunek.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.