09cze2012

Kochana Mamo, Kochany Tato…

Pod koniec maja uczniowie klas pierwszych oraz ich rodzice świętowali, po raz pierwszy                       w murach naszej szkoły, Dzień Mamy i Dzień Ojca.

Na tę uroczystość dzieci z klas IB i IC pod kierunkiem swoich wychowawczyń pani Aldony Fastyn i pani Małgorzaty Słowik- Woźniak przygotowały przedstawienie pt. ”Czerwony Kapturek”.  W tytułową rolę wcieliła się Julia Jacak, wilkiem został Aleksander Anusiewicz, natomiast babcię zagrała Julia Łągiewczyk. Pozostali uczniowie też mieli swój znaczący udział w święcie – śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze. Ponadto dla mam i tatusiów zostały przygotowane upominki – laurki, prezenciki i kwiaty a dla wszystkich zgromadzonych słodki poczęstunek. Następnego dnia mali aktorzy popisywali się swoimi umiejętnościami przed szkolną publicznością, którą stanowili uczniowie klas I- IV oraz licznie obecni nauczyciele. Wszystkim dzieciakom oraz wychowawcom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia, serdecznie dziękujemy za ogrom wysiłku i czasu włożonego w projekt oraz za doznane wrażenia artystyczne.

Bardziej kameralnie, bo w swojej pracowni, Dzień Mamy i Taty obchodzili uczniowie klasy IA. Dzieci zaprezentowały przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Alicji Potasiak program artystyczny – piosenki i wierszyki związane tematycznie ze świętem oraz tańce (krakowiak, kujawiak). Podczas występów dzieci obiecały swoim rodzicom, w formie żartobliwych piosenek i wierszyków, grzeczne zachowanie, przestrzeganie zasad dobrego wychowania oraz dbanie o higienę i prawidłowe odżywianie. Poza tym każda mama otrzymała makaronowe korale a tatusiowie kolorowe ramki ze zdjęciem ukochanego potomka oraz laurki. Po występach rodzice i dzieci e bawili się wspólnie przy muzyce i słodkim poczęstunku.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.