14cze2012

Gorączka złota

W okresie od III do końca V 2012 nasza szkoła brała udział w akcji łódzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota” polegającej na zbiórce „złotych” 1-, 2- i  5-groszowych monet z przeznaczeniem na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas I- VI uczestniczyli w szkolnym konkursie na Najlepszego Zbieracza Złota ogłoszonym przez pedagoga szkolnego.  Przez trzy miesiące dzieci wraz z wychowawcami gromadzili „złoto” angażując w akcję rodziców, dziadków oraz dalszą rodzinę. Do naszej akcji przyłączył się również pan Dariusz Chorążyczewski właściciel sklepu DARTEX oraz jego klienci, którzy przy okazji codziennych zakupów zasilali skarbonkę cennymi monetami.

 

Najlepszymi zbieraczami w szkole okazali się najmłodsi. Szkolną rywalizację wygrali ex equo uczniowie klasy IA i IIC z wynikiem 18,5 kg każda klasa. Dalsza klasyfikacja przedstawia się następująco:

2. miejsce – klasa IIA – 5 kg 40 dag

3. miejsce – klasa IVB – 5 kg

4. miejsce – klasa VIC – 4 kg 50 dag

5. miejsce – klasa IIB – 4 kg 30 dag

6. miejsce – klasa VA – 2 kg 70 dag

7. miejsce – klasa VIB – 1 kg 50 dag

8. miejsce – klasa IC – 55 dag

Łącznie do siedziby PCK dostarczyliśmy 81 kg złotych monet, co pozwoliło naszej szkole zająć III miejsce wśród łódzkich szkół podstawowych. W dniu 12 czerwca reprezentantki klasy IVB wraz pedagogiem uczestniczyły w uroczystości wręczenia dyplomów i nagród najlepszym przedszkolom, szkołom biorącym udział z Gorączce Złota i podziękowań instytucjom wspierającym akcję. Nasi uczniowie w podziękowaniu za tak wielkie zaangażowanie w to szczytne przedsięwzięcie otrzymali zestaw profesjonalnych głośników. Wszystkim zbieraczom gorąco dziękujemy i już zapraszamy do wspólnego pomagania za rok.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.