12lis2012

Trzecie klasy na wycieczce w Warszawie

25 października byliśmy na całodniowej wycieczce w Warszawie.

Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 7 rano, a ponieważ nikt się nie spóźnił – wyjechaliśmy punktualnie. W autokarze wszyscy dostaliśmy śliczne, żółte czapeczki, by cała nasza grupa była łatwo rozpoznawalna.

Około godziny 10.00 dojechaliśmy do Centrum Nauki „Kopernik”. Dowiedzieliśmy się, że jest to największe centrum nauki w Polsce i jedno z większych w Europie. Założone w 2005 roku celem promowania nowoczesnej komunikacji naukowej.

Odwiedziliśmy kilkanaście stanowisk, m.in.: świat w ruchu, człowiek i środowisko, korzenie cywilizacji, Bzzz! zagadnienia przyrodnicze. Była to dla nas wielka atrakcja i wspaniała przygoda! Mogliśmy się bawić, dotykać, wąchać, podglądać, a więc robić wszystko to, co najbardziej lubią robić dzieci.

Jadąc ulicami Warszawy na Starówkę widzieliśmy: Pałac Prezydencki, Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, pomniki m.in. Syrenki, Nike i Powstania Warszawskiego.

Na Starym Mieście podziwialiśmy piękne kamieniczki, dzwon spełniający życzenia i restauracje Magdy Gessler. Na Placu Zamkowym duże wrażenie zrobił na nas dostojny Zamek Królewski, Barbakan i Kolumna Zygmunta. Odwiedziliśmy Pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza. Bardzo podobała nam się zmiana warty przy grobie. W Ogrodzie Saskim zatrzymaliśmy się przy ławeczce grającej utwory Fryderyka Chopina.

Tym miłym akcentem zakończył się nasz spacer po Warszawie.

 

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mac Donalda na wielką, mało zdrową ucztę. Pycha!!! Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale weseli, rozśpiewani i bardzo, bardzo, bardzo zadowoleni.

 

Uczniowie z kl. 3a, 3b i 3c

wraz z wychowawczyniami

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.