28lis2012

Konkurs Historyczny „Droga Polski do niepodległości”

Z okazji obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole został zorganizowany pierwszy konkurs historyczny „Droga Polski do niepodległości”. W rywalizacji przygotowanej przez p. W. Sobieraj oraz p. M. Wejs brali udział przedstawiciele klas IV- VI. Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi pytaniami, dotyczącymi tamtej epoki, rozpoznać charakterystyczne elementy strojów, czy też podać tytuły obrazów związanych z walką Polaków o niepodległość. Jury do ogólnej liczby zdobytych punktów doliczało także punkty uzyskane za doping ze strony klasy oraz strój galowy. Rywalizacja była wyrównana i trwała do końca.

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce- klasa IV A
  • II miejsce- klasa VI B
  • III miejsce- klasa V A

Podczas uroczystości został ogłoszony także wynik konkursu na najlepszą prezentację o tematyce niepodległościowej.

  • I miejsce- Agnieszka Fałek, Ewa Sieroń
  • II miejsce- Lidka Hadrian, Natalia Drobniczak
  • III miejsce- Małgosia sarzała, Alicja Kaśniewska
  • Wyróżnienie- Karolina Krakowiak
Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.