12gru2012

Comenius – OXFORD 2012

W ramach programu „Comenius”- Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej w dniach 11-24 listopada 2012 roku nauczycielka j. angielskiego z naszej szkoły p. Olga Góźdź wzięła udział w kursie szkoleniowym w Lake School of English w Oxfordzie. Tematem kursu było kreatywne nauczanie języka angielskiego w szkole podstawowej. Kurs skierowany był do nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi. Podczas trwającego czternaście dni kursu p. Góźdź miała okazję odświeżyć i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego, ale również zwiększyć swoje kompetencje językowe. Pani Góźdź uczestniczyła w lekcjach  prowadzonych przez angielskich nauczycieli w szkole podstawowej St. Andrew’s Headington oraz zwiedziła miasto z jego sztandarowymi zabytkami takimi jak University of Oxford, aule uniwersytetu, jedną z największych i najstarszych bibliotek w Wielkiej Brytanii- Bodleain Library, liczne muzea i wiele innych. Dzięki możliwości zakwaterowania u rodziny angielskiej mogła również poznać obyczaje oraz codzienne życie mieszkańców Oxfordu.

Celem programu „Comenius- Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej” jest podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej poprzez dofinasowanie wyjazdów do krajów europejskich. Beneficjenci mogą brać udział w kursach szkoleniowych, konferencjach lub seminariach oraz praktykach typu job-shadowing/ work placement.

Więcej informacji na temat programu Comenius na stronie internetowej  http://www.comenius.org.pl/

Zachęcamy również wszystkich uczniów naszej szkoły i ich rodziców do odwiedzania strony poświęconej tematyce europejskiej- kącik dla dzieci

http://europa.eu/kids-corner/index_pl.htm

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.