21lut2013

Lekcja przyrody na żywo

05.02.13r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w nietypowej lekcji przyrody, której tematem były węże, środowisko w jakim żyją, zachowanie i przyzwyczajenia.

Dzieciaki miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć,  w jaki sposób węże zrzucają wylinkę. Osobniki młode zrzucają naskórek częściej niż dorosłe, ponieważ stale rosną. Okazało się, że szeleści ona, tak jak jesienne liście. Uczniowie mieli możliwość dotknięcia i pogłaskania tych niezwykłych gości. Mogli więc osobiście przekonać się o nieprawdziwości powszechnie krążących mitów o wilgotnej i nieprzyjemnej w dotyku skórze, czy nieruchomym wzroku węży. Dowiedzieli się także, w jaki sposób i czym gady te odżywiają się.

Naszymi gośćmi byli:

  1. boa dusiciel- Klemens
  2. boa tęczowy- Maleństwo
  3. wąż zbożowy – Kacper
  4. pyton tygrysi ciemnoskóry- Basia

Wszystkie prezentowane węże były najedzone hodowane od urodzenia w niewoli są przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem i nie znajdują się na liście  zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.