24mar2013

Pomaganie jest OK. – Gorączka Złota 2013

logo_art_mar2013 Dnia 13 marca 2013 r. po raz trzynasty ruszyła akcja Łódzkiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota”, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2, i 5 groszy. Pojedyncze złote monety nie mają ogromnej wartości, jednak w dużej ilości posiadają wielką moc – pomagają w organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, włączają się w tę szczytną akcję i biorą udział w konkursie dla szkół podstawowych na Najlepszego Zbieracza Złota. Przez trzy miesiące będą promować „Gorączkę Złota” i zbierać „złote” monety, które w dniu zakończenia zbiórki 3 czerwca zostaną przekazane Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Ponadto na terenie placówki rozpoczyna się Szkolny Konkurs na Najlepszego Zbieracza Złota. Uczniowie klasy, która zbierze najwięcej kilogramów monet, otrzyma nagrodę – niespodziankę, a w przypadku sukcesu na skalę ogólnołódzką (jak miało to miejsce w roku ubiegłym) otrzyma zdobytą nagrodę rzeczową.

Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i wychowawców do udziału w szkolnym konkursie i gromadzenia „złotych” monet. Powodzenia!

Szkolny koordynator konkursu – Agnieszka Gacka

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.