03maj2013

Promocja zdrowia w naszej szkole

W naszej szkole już od wielu lat promujemy zdrowy styl życia. W tym roku aby zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania zespół do spraw promocji zdrowia przygotował projekt pt. „Zdrowy kącik w klasie”. Najpierw uczniowie klas IV-VI w ramach zajęć z informatyki zbierali informacje  dotyczące piramidy żywieniowej, węglowodanów, tłuszczy, białka, błonnika oraz soli. Następnie w oparciu o zdobyte materiały wykonywali na plastyce plakaty informacyjne, które stworzyły wystawę na korytarzu. Klasy młodsze (I -III) przygotowały prace plastyczne przedstawiające piramidę żywieniową. Po zdobyciu wiedzy merytorycznej zadaniem każdej klasy było przygotowanie w swojej pracowni zdrowego kącika o tematyce zdrowego śniadania.

Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w tworzenie zdrowego kącika. W klasach młodszych I miejsce otrzymały kl. II b i  kl. II c, które oprócz zdrowego śniadania przygotowały w swojej pracowni także miniogródek z ziołami. Z kl. IV – VI nagrodziliśmy zdrowy kącik klasy IVB.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.