07maj2013

Konkurs Międzyszkolny „I Ty możesz zostać Małym Przedsiębiorcą”

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, IKEA Łódź i PORT Łódź byli partnerami konkursu ekonomicznego dla szkół podstawowych – „I Ty możesz zostać małym przedsiębiorcą”. Cel zorganizowania konkursu to edukacja najmłodszych w obszarze finansów i przedsiębiorczości.

maly_przedsiebiorca_1Dnia 17 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się  I edycja międzyszkolnego konkursu „I Ty możesz zostać małym przedsiębiorcą” skierowanego do uczniów klas III szkół podstawowych. W jury zasiadali znakomici goście: doradca metodyczny ds. przedsiębiorczości  ŁCDNiKP,  przedstawiciele firmy IKEA Łódź i firmy PORT Łódź, a także znawcy prawa konsumenckiego – prezes łódzkiego oddziału Federacji Konsumentów i Miejski Rzecznik Konsumentów.

maly_przedsiebiorca_2W konkursie udział wzięło 5 szkół podstawowych : SP  125, SP  138, SP 143, SP 170 i SP 189. Każdą z nich reprezentowała 6-osobowa drużyna klas trzecich. Uczniowie byli zobowiązani wcześniej zapoznać się z rozdziałem pt. „Wiśniowa Spółdzielnia” z lektury „ Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, ponieważ kilka zadań dotyczyło tematyki tam zawartej. Do zadań uczestników należało też m.in. planowanie budżetu domowego, pomysł na biznes plan, a także wymyślenie hasła reklamowego dla kampanii.  Dzieci obejrzały również scenkę przygotowaną przez uczniów KLUBU  MŁODEGO  KONSUMENTA, działającego przy Szkole Podstawowej nr 143.

Najbardziej przedsiębiorczą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 143. Każdy uczestnik konkursu otrzymał portfel lub skarbonkę na swoje oszczędności. Klasy stojące na podium, ze Szkół Podstawowych nr 143, 138 i 189 dostały też bony o wartości 50 zł na zakupy w Porcie Łódź oraz specjalne pakiety nagród od IKEA Łódź. Pozostałe  szkoły otrzymały wyróżnienia. Wszystkich obdarowano także „portowymi” gadżetami i zaproszono na wycieczkę po sklepie IKEA oraz Porcie.

Nauczyciele odpowiedzialni za zorganizowanie konkursu w SP nr 143: Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak, Katarzyna Niemczyk, Małgorzata Zasada i Wioletta Piasecka.

 

maly_przedsiebiorca_4 maly_przedsiebiorca_3

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.