21maj2013

Dzień Europy

Z okazji Dnia Europy w naszej szkole został zorganizowany konkurs pt. „Kuchnie europejskie”. Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu przez każdą klasę, na lekcji informatyki, prezentacji multimedialnej na temat wylosowanej przez siebie kuchni europejskiej. Uczniowie wywiązali się ze swojego zadania wyśmienicie, a wyniki swojej pracy zaprezentowali na apelu zorganizowanym z okazji Dnia Europy. W drugim etapie każda klasa musiała odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące omawianych państw oraz ich kuchni. Ostatnim zadaniem reprezentantów klas było z zamkniętymi oczami rozpoznać dwa produkty – oliwki oraz ser feta – używając wyłącznie zmysłu smaku.

Najlepiej z zadań wywiązała się klasa VB, która zajęła I miejsce. Na II miejscu znalazła się klasa VIB, zaś III miejsce przypadło klasie VIA.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.