17cze2013

Gorączka Złota 2013

goraczka-zlotaW okresie od III do końca V 2013 nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji łódzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota” polegającej na zbiórce „złotych” 1-, 2- i  5-groszowych monet z przeznaczeniem na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w Sulejowie. Chętni uczniowie klas I- VI uczestniczyli w szkolnym konkursie na Najlepszego Zbieracza Złota ogłoszonym przez pedagoga szkolnego.  Przez trzy miesiące dzieci wraz z wychowawcami gromadzili „złoto”,  angażując w akcję rodziców, dziadków oraz dalszą rodzinę. Do naszej zbiórki przyłączył się również pan Dariusz Chorążyczewski właściciel sklepu DARTEX oraz jego klienci, którzy przy okazji codziennych zakupów zasilali skarbonkę cennymi monetami.

W tym roku ponownie najlepszymi zbieraczami w szkole okazali się najmłodsi uczniowie. Szkolną rywalizację wygrali:

1. miejsce – klasa IIA – 16 kg 40 dag

2. miejsce – klasa IIC – 13 kg 70 dag

3. miejsce – klasa IA – 12 kg 60 dag

4. miejsce – klasa IIIC – 12 kg 30 dag

5. miejsce – klasa IIB – 7 kg 20 dag

6. miejsce – klasa  IIIB – 7 kg

7. miejsce – klasa  VB – 3 kg 70 dag

8. miejsce – klasa VA – 3 kg 10 dag

9. miejsce – klasa VIB – 1 kg 90 dag

10. miejsce – klasa IIIA – 1 kg

Łącznie do siedziby PCK dostarczyliśmy ponad 101 kg złotych monet, co pozwoliło naszej szkole zająć w tym roku VI miejsce wśród łódzkich szkół podstawowych i otrzymać wyróżnienie.

Wyróżnienie

Wszystkim zbieraczom gorąco dziękuję  i już zapraszam do wspólnego pomagania za rok.

                                                                                                                                                              pedagog szkolny

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.