29paź2014

Wycieczka na wystawę

2 października 2014 r. klasa IIb odwiedziła wystawę „Focus pobudza neurony – Było sobie życie” zorganizowaną w Porcie Łódź.

Dzieci zobaczyły interaktywne modele ludzkiego ciała. Dowiedziały się jak wygląda mózg, serce i inne organy oraz co to jest chromosom i gen. Obserwowały pod mikroskopami preparaty ludzkich tkanek. Wzięły udział w konkursie i zdobyły nagrody. Razem z bohaterami filmu „Było sobie życie” wybrały się w fascynującą wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu. Na koniec wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie dzieci otrzymały książeczki o ludzkim ciele i płytę z filmem „Było sobie życie” dla klasy.

Dodatkową atrakcją wycieczki była możliwość samodzielnego zakupu pysznych lodów.
Dzieciaki wróciły do szkoły zadowolone i pełne potrzeby zdobywania nowych wiadomości na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Wioletta Piasecka

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.