18maj2015

Konkurs „I Ty możesz zostać małym przedsiębiorcą”

Dnia 24 kwietnia 2015 r. w SP nr 143 w Łodzi odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów klas trzecich „I Ty możesz zostać małym przedsiębiorcą”. Konkurs odbywał się we współpracy z IKEA-ŁÓDŹ, zaś patronat nad nim objęło Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W jury zasiadali doradcy metodyczni do spraw przedsiębiorczości ŁCDNiKP – pani Agnieszka Mikina i pani Maria Wajgner, a także przedstawiciele firmy IKEA-ŁÓDŹ – pani Paulina Piątek i pani Róża Łukowska oraz znakomici znawcy prawa konsumenckiego – prezes łódzkiego oddziału Federacji Konsumentów – pani Zdzisława Wilk i Miejski Rzecznik Konsumentów pan Zbigniew Kwaśniewski.

Ideą konkursu było zainteresowanie najmłodszych uczniów tematyką związaną z przedsiębiorczością, a także promowanie postaw przedsiębiorczych i świadomych zachowań konsumenckich.

W konkursie uczestniczyło 5 łódzkich szkół: SP nr 7, SP nr 173, SP nr 189, SP nr 202, SP nr 143, każdą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna. Dzieci zmagały się z takimi zagadnieniami jak: budżet domowy, ceny czy reklamacja, dokonywały zakupów za określoną sumę pieniędzy na przyjęcie urodzinowe. Kilka zadań dotyczyło też rozdziału książki A.Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” – Wiśniowa Spółdzielnia, której bohaterowie wykazali się niezwykłą przedsiębiorczością. Uczestnicy obejrzeli też scenkę tematyczną przygotowaną przez uczestników zajęć dodatkowych „Klubu Młodego Konsumenta”.

Uczniowie przedstawiali do oceny także komiksy przygotowane w szkołach. Temat komiksu brzmiał „Zrównoważone życie zaczyna się w domu – dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze”. Wystawa prac konkursowych została umieszczona w restauracji IKEA-ŁÓDŹ (część dla dzieci) i wszyscy zainteresowani mogą ją obejrzeć.

Wszystkie drużyny były znakomicie przygotowane przez swoich nauczycieli, jury musiało jednak dokonać wyboru i ustalić miejsca w konkursie. Nie było to łatwe, bo poziom był bardzo wyrównany. I miejsce w konkursie zajęła drużyna z SP nr 202, II miejsce egzekwo SP nr 189 oraz SP nr 143, III miejsce SP nr 173, zaś wyróżnienie SP nr 7. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiet ciekawych nagród od firmy współorganizującej konkurs – IKEA-ŁÓDŹ.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.