13cze2015

Dni Kultury Amerykańskiej

Dnia 28.05.2015 r. w SP nr 143 w Łodzi były obchodzone Dni Kultury Amerykańskiej. Uczniowie poszczególnych klas przebrali się w stroje z elementami „amerykańskimi”. Wybrano klasę z największą ilością „przebierańców” – była to klasa IV a, a także najciekawsze i najoryginalniejsze stroje poszczególnych uczniów.

Odbyły się też dwa międzyszkolne konkursy pn. „AMERICA AND ITS PEOPLE” i „STANY ZJEDNOCZONE W TWOICH OCZACH”. Oba pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, we współpracy z American Corner. Uczniowie klas piątych i szóstych rozwiązywali quizy i zadania dotyczące kultury, tradycji, historii i geografii Stanów Zjednoczonych, uczestniczyli także w konwersacjach. Josh Skjold uświetnił swoim mini-koncertem tegoroczną X edycję konkursu. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w występach muzycznych przy akompaniamencie wspomnianego nauczyciela i muzyka. Jury w składzie przedstawicieli ŁCDNiKP – pani Anety Madziary i pani Zofii Kordali oraz dyrektora łódzkiego oddziału American Corner – pana Michała Woźniaka, a także Josh’a Skjold’a wybrało najlepiej przygotowaną szkołę, okazała się nią SP nr 34. Wszyscy uczestnicy konkursu – uczniowie ze szkół SP nr 33, 34, 174, SP Krzysztofa Augustyniaka oraz gospodarzy – SP nr 143 byli znakomicie przygotowani przez swoich nauczycieli i ich wyniki różniły się dosłownie pojedynczymi punktami.

W konkursie „Stany Zjednoczone w Twoich oczach” oprócz wspomnianych szkół wzięła udział również SP nr 120. Wszystkie prace były kolorowe i bardzo pomysłowe. Jury wybrało te najciekawsze. I tak w kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajęła praca Wiktora Sitka (z kl. II a – SP 143), zaś w kategorii klas III-IV praca Pauliny Wiktorskiej (z kl. III b – SP 143). Obecnie nagrodzone i wyróżnione prace znajdują się na wystawie pokonkursowej w siedzibie American Corner przy UŁ (ul. Matejki 32).

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli: American Corner, IKEA-Łódź, Wydawnictwo Oxford, firma KOROB i Rada Rodziców SP 143. Nauczyciele organizatorzy konkursów w SP nr 143 : Elżbieta Glapińska, Marta Goska, Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak i Kamila Banaś-Zając.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.