22cze2015

I miejsce w konkursie historycznym

W etapie wojewódzkim Konkursu Historycznego ,, Rzeczpospolita Obojga Narodów’’ uczennica klasy 6 b Wiktoria Pastuszewska zajęła I miejsce a jej koleżanka z klasy 6 a Aleksandra Ulbrych – 5 miejsce. Obie zostały laureatkami tego konkursu.

Natomiast wśród finalistów znaleźli się Maciej Maik, który zajął 8 miejsce, Jan Sarzała – XIV i Michał WawrzkoXXIII miejsce.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 40 szkół podstawowych z Łodzi i województwa, którzy w trzech kolejnych etapach rozwiązywali testy dotyczące dziejów Rzeczpospolitej w latach 1569 – 1795. Nasi reprezentanci z wieloma trudnymi zadaniami poradzili sobie doskonale.

Przedstawiciele Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego podsumowali 9 lat istnienia konkursu historycznego. Okazało się, że naszą szkołę reprezentowało najwięcej uczniów, którzy zostali laureatami lub finalistami tego konkursu. Jako nagrodę otrzymaliśmy kolekcję filmów podróżniczych.

Gratulujemy Wiktorii, Oli, Maćkowi , Jankowi i Michałowi oraz nauczycielce historii pani Marioli Bolonek.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.