03lip2015

Asy z IIB klasy

Pod koniec maja SP 122 zaprosiła do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Literacko – Plastyczno – Informatycznym „Łódź – wierszem i pędzlem malowana”. Celem konkursu był rozwój inwencji i aktywności twórczej dzieci, wykorzystanie języka literackiego, sztuki i informatyki, jako środka porozumiewania się, rozbudzanie zainteresowań problematyką regionu, promowanie własnego regionu w Europie, stymulowanie aktywności poznawczej dzieci informatycznie, literacko i plastycznie uzdolnionych.

Dzieci w wieku 8 – 10 lat miały przedstawić pracę literacką napisaną na komputerze lub komputerową w programie PowerPoint na jeden z trzech tematów do wyboru:

  1. Co byś powiedział o swoim mieście koledze z Europy.
  2. Zielone miejsca w moim mieście.
  3. Gdzie miło spędzić wolny czas w Łodzi .

Aż 9 uczniów z klasy II b SP 143 wzięło w nim udział. Są to uczestnicy dodatkowych zajęć rozwijających „Mały omnibus”. Oto oni: Banaszczyk Mateusz, Borkowska Laura, Bronowska Julia, Cygan Tomasz, Dziarnowska Kornelia, Jurek Damian, Kołodziejczyk Laura, Pieróg Albert i Truskolaski Karol. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i prezentowały bardzo wysoki poziom. Trzy z nich zdobyły czołowe miejsca.

Witaj koleżanko, witaj kolego,
zapraszam Cię
do miasta mojego.
A miasto moje to Łódź-
-w centrum Polski położone,
pięknymi parkami
wokół otoczone.

Tak Julia Bronowska układała rymowanki o zielonych miejscach w Łodzi i konkurs wygrała, zdobywając I miejsce. Mateusz Banaszczyk opisał swoją wycieczkę z rodzicami po ulicy Piotrkowskiej i pracą „Spacerkiem po Piotrkowskiej – czyli gdzie miło spędzić wolny czas w Łodzi” wywalczył II miejsce. Albert Pieróg poprowadził kolegę z Europy po zielonych miejscach w Łodzi w programie Power Point i zdobył III miejsce.

Komisja konkursu miała na pewno niezwykle trudne zadanie, bo przecież nie znamy prac naszych przeciwników z innych szkół. Gratulujemy zwycięzcom ale i innym uczestnikom konkursu, bo to nie było łatwe zadanie. BRAWO!

Wioletta Piasecka

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.