13paź2015

Mediacje w SP143

W Szkole Podstawowej nr 143 w Łodzi w ramach „Tygodnia Mediacji” przygotowano szereg zajęć poświęconych popularyzacji pokojowego rozwiązywania konfliktów, uczenia skutecznych metod ART min. mediacji, negocjacji, konferencji naprawczej.

W dniu 15 października 2015r. odchodzimy po raz kolejny  „Międzynarodowy Dzień Mediacji”.

Nauczyciele wspólnie z uczniami przygotowują zajęcia, warsztaty, prezentacje, konkursy plastyczne dotyczące w/w zagadnień.

Pani Dyrektor Małgorzata Malarska – jako mediator dzieli się doświadczeniem z rodzicami, nauczycielami i uczniami. Przedstawia prezentacie oraz poleca literaturę. Zmienia podejście do pojęcia konfliktu. Konflikt, porażka są stałymi w naszym życiu – najważniejsze to umiejętność przyjęcia  innej perspektywy – z każdego doświadczenia płynie „coś” dobrego ….

Zatrzymaj się…poszukaj… porozmawiaj, przeżyj…

mediacje-slajd-1

mediacje-slajd-2

mediacje-slajd-3

mediacje-slajd-4

Przedstawiam prace dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji

Z poważaniem Małgorzata Malarska

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.