19paź2015

Rajd Przyrodniczy „Stawy Stefańskiego”

W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy święto Dnia bez Samochodu. Z tej okazji uczniowie klas piątych brali udział w rajdzie zorganizowanym na terenie Stawów Stefańskiego w ramach działalności związanej z Ekopracownią. Przy pięknej, słonecznej pogodzie uczniowie z zapałem wykonywali wyznaczone zadania. Musieli m.in. wykonać szkic odcinka rzeki Ner, zorientować plan, wykonać zadania dotyczące skali oraz rozpoznać kilka gatunków drzew i krzewów. Dużą uciechę sprawiły uczniom również zadania sprawnościowe, a szczególnie przebycie krótkiego odcinka trasy jak najmniejszą liczbą wieloskoków. Trasa rajdu przewidywała także krótki odpoczynek na dobrze wyposażonym placu zabaw.

Po sprawdzeniu odpowiedzi i podsumowaniu wyników uczniowie zwycięskiej grupy otrzymali nagrody książkowe, a trzy pierwsze zespoły – dyplomy.

Dzieci radosne i zadowolone, z takiego sposobu przekazywania wiedzy, wróciły do szkoły. Pytaniom „Kiedy następny rajd nie było końca”. Była to sympatyczna i udana lekcja przyrody oraz w-f-u.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.