03lis2015

Uroczyste otwarcie „Szkolnego Eko-atelier”

W dniu 23.10.2015 odbyło się uroczyste otwarcie „Szkolnego Eko-Atelier” zrealizowanego w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia- 2015”. Pracownia została utworzona dzięki dotacji WFOŚiGW w Łodzi, koszt zadania wyniósł 40 210zł, z czego 95% to dofinansowanie pochodzące z Funduszu.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością p. Małgorzata Świecka z-ca Dyrektora Wydziału Edukacji, p Agnieszka Podstolska kierownik Zespołu Realizacji Umów w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, p. inspektor Joanna Pernak oraz p. Monika Rzetelska-Pietrzyk przewodnicząca Rady Rodziców. Niezmiernie miło było nam gościć także ludzi wielkiego serca, którzy wspomogli realizację projektu: p. Barbarę Wojtczak, p. Marię Lisowska, p. Jolantę Rakoczy, p. Marcina Gila oraz naszych zawsze pomocnych rodziców i dziadków. Dzień rozpoczęliśmy od powitania wszystkich miłych gości przez p. dyrektor Małgorzatę Malarską-Kłoskę i „Calineczki” przedstawienia w języku angielskim przygotowanego przez klasę V C i p. Martę Goskę. Po przecięciu wstęgi goście wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez p. Ewę Pilichowską i p. Agnieszkę Sasin- Dziuda oraz uczniów klasy VI B dla trzecioklasistów z koła „Mały Omnibus”. Uczniowie wykonywali zadania związane z segregacją odpadów, mikroskopowali, grali w gry ekologiczne, uczyli się budowy organizmu człowieka oraz wykonywali zadania korzystając z tablicy interaktywnej. Część swojej pracy musieli wykonać w języku angielskim. Emocjom nie było końca. Niestety czas nie pozwolił nam wykorzystać wszystkich zakupionych pomocy. Uczniowie będą je wykorzystywać na zajęciach lekcyjnych oraz zajęciach dodatkowych, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności z dziedziny ekologii. Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym za przybycie na naszą uroczystość.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.