08lis2015

Plastyka dla smyka w IC

Zajęcia I: „Kolorowe drzewa: stemplowanie korkami plastikowymi”

Na pierwszych zajęciach „Plastyka dla smyka” dzieci miały okazję stworzyć jesienne drzewa używając do tego plastikowych korków, którymi tworzyły stemple. Dzięki temu poznały sposób na twórcze wykorzystanie odpadów, jakimi są nakrętki z plastikowych butelek.

Zajęcia II i III: „Tworzenie słoneczników z wykorzystaniem papierowych talerzyków”

Zajęcia przebiegały w dwóch etapach. Na pierwszym etapie każdy uczeń tworzył tarczę słonecznika malując farbami papierowy talerz. Na kolejnych zajęciach dzieci odrysowały swoje dłonie na kolorowych kartkach, wycięły je i przykleiły do pomalowanych wcześniej talerzyków. W ten sposób powstały przepiękne kwiaty słonecznika, które ozdobiły szkolny korytarz.

Zajęcia IV: „Radosna improwizacja- rozdmuchiwanie kleksów za pomocą słomek do napojów”

Na czwartym spotkaniu dzieci miały możliwość stworzenia całkowicie abstrakcyjnych prac: na białych kartkach dzięki wodzie, farbom i słomkom do napojów dzieci wyczarowały plamy o różnorodnych barwach i kształtach. Na twarzach dzieci podczas tworzenia arcydzieł widać było ogromną radość. Prace zostały oprawione w kolorowe ramki, dzięki czemu wyglądały, jak prawdziwe dzieła sztuki.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.