07lut2016

Śmieci mniej, Ziemi lżej

W ramach działań „Szkolnego Eko – atelier” w naszej szkole obchodziliśmy dzień pod nazwą „Śmieci mniej, Ziemi lżej”. Uczniowie klas I – III grając na zajęciach rozwijających w grę dydaktyczną „What is rubbish?” oraz „Segregacja odpadów” uczyli się dlaczego trzeba sprzątać Ziemię oraz w jaki sposób należy segregować odpady. W klasach starszych (IV-VI) odbył się konkurs na najlepsze hasło motywujące uczniów do ograniczania odpadów na Ziemi. Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w tworzenie rymów oraz promowanie haseł w czasie długiej przerwy. Najlepsi okazali się uczniowie kl. V C startujący do konkursu z hasłem Świata reaktywacja śmieci segregacja. II miejsce zajęła klasa VI A z hasłem Świat zaśmiecony ma same złe strony. III miejsce zajęła klasa V A wymyślając hasło Segregacja dobra rzecz wszystkie śmieci idą precz.

Page_1

Page_2

Page_3

Page_4

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.