16maj2016

Sukcesy uczniów klasy V c w konkursach polonistycznych!

Zofia Kociuba za kartkę z pamiętnika „Jeden dzień z życia rozbitka” zdobyła wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czy to bajka czy nie bajka” zorganizowanym przez SP 65 w Łodzi.

Julia Jacak, Zofia Kociuba, Magda Lipińska wygrały II Międzyszkolny Turniej „Zdobywamy Olimp”, którego III finałowy etap odbył się SP 205 w Łodzi. Aby się do niego zakwalifikować musiały (w II etapie) nakręcić filmik reklamowy inspirowany mitologią. Można go obejrzeć na stronie

https://www.youtube.com/watch?v=IjN9DYxe73I. Pomogli im uczniowie z klasy: Klaudia LarMateusz Rakowski i Kacper Stępień.

Ten ogólnołódzki konkurs odbył się pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczennice musiały wykazać się wiedzą polonistyczną i historyczną, sprawnością językową, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi, umiejętnością współpracy w grupie i odpornością na stres. Podczas finałowych zadań nie było na nie mocnych, zdystansowały 9 pozostałych drużyn. Do wszystkich etapów z ogromną determinacją przygotowywała je pani

Wioletta Sobieraj, z historii odpytywała pani Mariola Bolonek, a stroje do III etapu, w którym wcieliły się w trzygłowego psa Cerbera, pomogła przygotować pani Joanna Kowalczyk. Gratulacje!

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.