07cze2016

Kolejny sukces w konkursie historycznym

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Ogólnołódzkim Konkursie Historycznym ,,Polska Piastów’’

I miejsce zajął Piotr Lewandowski z klasy V c

IX miejsce i tytuł finalisty wywalczył Maciej Maik z klasy VI c, finalistą tego konkursu został również Maksymilian Kociuba z klasy VI b.

W tym roku miała miejsce X edycja konkursu organizowanego pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Eliminacje przebiegały w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie z 50. szkół podstawowych z Łodzi i województwa. W finale znalazło się 35. uczniów, a wśród nich Piotrek, Maciek i Maksymilian. Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą historyczną o średniowiecznej Polsce, znajomością polityki prowadzonej przez Piastów i życiem ludzi w ówczesnym państwie. Wykazali się spokojem i doskonale poradzili sobie z olbrzymią konkurencją.

Chłopców do konkursu przygotowała pani Mariola Bolonek, GRATULUJEMY!

Dyplom Piotra Lewandowskiego

Dyplom Macieja Maika

Dyplom Maksymiliana Kociuby

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.