19gru2016

Spotkanie klasy Va z aktorem Panem Tomaszem Kozłowiczem

15 grudnia 2016 roku gościem specjalnym uczniów klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr 143 w Łodzi był aktor Teatru Ateneum, znany dzieciom przede wszystkim jako aktor dubbingowy i serialowy. Kiedy uczniowie usłyszeli słynne zawołanie królika Buggsa: „Jak się masz, doktorku”, nie mieli wątpliwości, że stoi przed nimi – we własnej osobie – Pan Tomasz Kozłowicz, który kiedyś, jak oni teraz, chodził do jednej z łódzkich podstawówek.
To dwugodzinne spotkanie było doskonałą okazją do zadania wielu pytań naszemu Gościowi – o dzieciństwo, kolegów, szkołę, dziewczyny, Świętego Mikołaja, egzaminy do szkoły aktorskiej, radzenie sobie z tremą, rozmaite role, warsztat aktora, wielkie ryby, a także do zasięgnięcia opinii eksperta na temat techniki czytania poszczególnych uczniów – znalazło się kilku odważnych, którzy czytali wybrane fragmenty „Przygód Tomka Sawyera”. Przy okazji dowiedzieli się, że i tę kultową postać, czyli Tomka Sawyera, dubbingował kiedyś ich Gość. Pan Tomasz Kozłowicz został poddany również miniegzaminowi – ze znajomości swoich ról, filmowych i teatralnych, także tych sprzed wielu, wielu laty. Zdał śpiewająco!
W ten wyjątkowy, niecodzienny sposób został zakończony cykl lekcji z języka polskiego w piątej klasie na temat teatru. Uczniowie zaprezentowali przed Panem Tomaszem wykonane wcześniej plakaty dotyczące zawodu aktora, a na pożegnanie wręczyli figurkę klasowego anioła. Od tej pory uczniom klasy Va trema z pewnością nie będzie taaaka straszna.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Kids With Passion, z którym współpracuje Pan Tomasz Kozłowicz, za inicjowanie i wspieranie spotkań uczniów ze znanymi aktorami, sportowcami czy pisarzami, spotkań, których celem jest zaszczepanie w dzieciach pasji.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.