19sty2017

Ślubowanie klas pierwszych

12 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów, stroje galowe i granatowe birety na ich głowach dodały rangi wydarzeniu. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odpowiadali na bardzo ważne pytania. Doskonale znali swoje role i mimo po brzegi wypełnionej sali gimnastycznej nie tremowali się, niczym zawodowi aktorzy. Wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor.

I tak pierwszoklasiści zostali uczniami SP nr 143 w Łodzi. Obiecali, że swoją nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Najmłodsi otrzymali dyplomy pamiątkowe, słodycze, białe koszulki, oraz legitymacje.

Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z wychowawczyniami zaproszono na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.