06mar2017

Dzień Kota

W piątek, 17.02.1017 obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji w naszej szkole zaroiło się od ogoniastych sierściuchów, pasiastych tygrysów oraz dzikich żbików. We wszystkich klasach odbył się trzystopniowy konkurs: na największą ilość kocich przebrań, na gazetkę klasową z ciekawostkami o kotach oraz na największą ilość zebranej karmy dla kotów, którą uczniowie przynosili do szkoły przez cały ostatni tydzień. W klasach młodszych wybrano również najciekawsze przebrania, a uczniowie klas starszych – którzy założyli tego dnia ogony, kocie uszy lub futerka – mogli skorzystać z przywilejów tzw. szczęśliwego numerka.

Bawiliśmy się świetnie! Najlepsza w konkursie drużynowym okazała się klasa Vb, która samodzielnie uzbierała ponad 25 kg karmy. W sumie zgromadziliśmy prawie 200 kg jedzenia dla kotów, które zostało odwiezione do Schronisk dla Zwierząt w Łodzi, Pabianicach oraz do Fundacji KOCIA MAMA. Koty, które nakarmiliśmy bardzo dziękują za pomoc. Wkrótce przyjadą nas odwiedzić!

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.