06maj2017

I i III miejsce naszych uczennic w X Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Literackich!

W tym roku dwie uczennice z klasy VIc – Magdalena Lipińska i Natasza Świątek – wzięły udział w X Międzyszkolnym Konkursie Małych Form Literackich, objętym honorowym patronatem ŁCDNiKP. Jak co roku organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 44 im. prof. Jana Molla w Łodzi.

Przed nimi, jak i przed pozostałymi uczestnikami, stało następujące zadanie:

Wyobraź sobie, że budzisz się 12 kwietnia 1961 roku. Jest poranek. Nie ma komputerów, telefonów komórkowych i innych zdobyczy cywilizacji. Jak wygląda Twój dzień? Porozmawiaj z dziadkami, obejrzyj filmy dokumentalne i fabularne o życiu ludzi w tamtych czasach, zapoznaj się z grami planszowymi, np. „Kolejka” i napisz opowiadanie.

Magdalena Lipińska za opowiadanie „Flancujemy kartofelki na Zalipiu” zdobyła I miejsce, a Natasza Świątek za opowiadanie „Ach… Jak pięknie!” – III.

Gratulujemy uczennicom i opiekunowi – p. Wioletcie Sobieraj.

Zachęcamy do lektury 2 nagrodzonych opowiadań oraz trzeciego – zwycięskiego opowiadania w wewnątrzszkolnym konkursie literackim na opowiadanie walentynkowe, którego autorem jest uczeń klasy Va – Jan Kapłon. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będzie brał udział w konkursach międzyszkolnych.

opowiadania konkursowe

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.