11maj2017

„Mistrzostwa Szaradziarstwa – zadania logiczne”

Kilku uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym – „Mistrzostwa Szaradziarstwa – zadania logiczne”. Celem konkursu było:

• rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów,
  • pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji,
  • stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności,
  • promowanie osiągnięć uczniów,
  • podniesienie samooceny uczniów,
  • inspirowanie nauczycieli do pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.

Konkurs składał się z jednego etapu. Uczestnik musiał rozwiązać 8 zadań. Wśród nich były zadania zamknięte i otwarte. Maksymalnie można było zdobyć 13 punktów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał za:

• I miejsce – dyplom finalisty i nagrodę,
  • II – III miejsce – dyplom uznania,
  • od IV miejsca – dyplom uczestnictwa.

Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadli na tle uczniów z innych szkół. Justyna Jurek uczennica klasy IVA zajęła II miejsce w Polsce – pani Dąbek na pewno wynagrodzi jej sukces odpowiednią oceną z matematyki. Pozostali uczestnicy zajęli nieco dalsze miejsca i otrzymali dyplomy.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie!

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.