08cze2017

Projekt eTwinning „My Favourite Book”

Zakończyliśmy prace nad projektem „My Favourite Book”. Projekt dotyczył wykorzystania Technologii Informacyjno-komunikacyjnych w celu zwiększenia zainteresowań czytelniczych oraz umiejętności językowych (j. angielski) wśród uczniów biorących udział w projekcie.

Każde zadanie projektu opierało się na wykorzystaniu różnych aplikacji lub programów internetowych, takich jak: Fotobabble, Padlet, Gifgear, Canva, Mystorybook, AWW tablica internetowa, Answergarden, Voki i Wordart. Większość działań projektowych oparta była na popularnym angielskim opowiadaniu The Happy Prince, Oskara Wild’a. Prowadząc wszystkie działania związane z projektem skoncentrowaliśmy się na interakcji uczniów z obu szkół i wykorzystaniu narzędzi online.

Na zakończenie projektu zorganizowana została video-konferencja pomiędzy szkołami partnerskimi, podczas której uczniowie rozmawiali ze sobą wyłącznie w języku angielskim oraz wspólnie zaśpiewali stworzoną przez siebie piosenkę projektu.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.