06mar2018

Podsumowanie projektu AIESEC

W tym roku szkolnym po raz pierwszy wzięliśmy udział w projekcie UnderStand, prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez wolontariuszy z Indonezji, Nandę i Jaziego, którzy w niezwykle ciekawy sposób opowiadali o kraju swojego pochodzenia. Studenci gościli w naszej szkole przez dwa tygodnie, od 12 do 23 lutego. Uczniowie dzięki tym spotkaniom nie tylko dowiedzieli się wiele o tak egzotycznym kraju, jakim jest Indonezja, lecz przede wszystkim doświadczyli, jak ważną rzeczą jest otwartość na drugiego człowieka, niezależnie od jego koloru skóry, pochodzenia czy wyznawanej religii. Przekonali się, iż różnice między ludźmi nie muszą ich dzielić, a wręcz przeciwnie – mogą łączyć, rozbudzając wzajemną ciekawość i poszerzając horyzonty.

Podziękowania dla Rady Rodziców, która sfinansowała udział szkoły w projekcie, oraz dla Rodziny Wiktorii, która gościła Nandę u siebie w domu przez czas trwania warsztatów.

Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.