08mar2018

Międzynarodowy Dzień Kota 2018

W dniu 16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji rozegrane zostały trzy konkursy, w których uczniowie wzięli udział z ogromnym zaangażowaniem. W konkursie „na największą ilość zebranej karmy dla zwierząt” zwyciężyła klasa VI b – z wynikiem przekraczającym 48 kg, ale na wyróżnienie zasłużyli  także uczniowie klasy II b – oni zgromadzili prawie 45 kg kocich i psich przysmaków. Drugi konkurs – „na największą ilość kotów zgormadzonych w pracowni” – przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów – niektóre wnętrza wręcz zaroiły się od pluszowych, papierowych, drewnianych, „przebranych”, a niekiedy także żywych sierściuchów! Choć nagroda  miała być przyznana jednej klasie,  wyróżniamy aż trzy grupy: klasę VI a (prawie 4 000 kotów…), klasę IV a (ponad 1600 kotów)  oraz klasę VII c (ponad 1500 kotów).  Konkurs indywidualny, fotograficzny, „na najzabawniejsze zdjęcia kota” wygrała Kaja Barańska z klasy VI b.

Wszystkim uczniom i rodzicom  gratulujemy oraz dziękujemy za  zrozumienie i empatię okazaną zwierzakom – zebraliśmy ponad 250 kg karmy, która już zasiliła zapasy schroniska dla zwierząt w Pabianicach i dwóch fundacji dokarmiających bezdomne zwierzęta.  Zapraszamy do udziału w zabawie za rok!

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.