23kwi2018

Międzynarodowy Dzień Teatru w naszej szkole

27 marca w naszej szkole miał miejsce finał projektu edukacyjnego „Zamczysko”.

W programie:

• Wystawa konkursowych prac plastycznych,
  • Wręczenie nagród i dyplomów za konkursy – plastyczny i literacki,
  • Przedstawienie „Zamczysko” w wykonaniu uczniów KL. VI A.

A oto wyniki konkursów!

Konkurs plastyczny Malownicze zamki, zamczyska, ruiny okiem młodego artysty

w kategorii – praca przestrzenna

• I miejsce: Magdalena Kantorska, kl. V b i Amelia Majewska, kl. VI a, Marta Rębiałkowska, kl. VII a
  • II miejsce: Kacper Chromik, kl. IV b,
  • III miejsce: Zuzanna Skowrońska, kl. IV b, Mateusz Kowalski, kl. VI a,
  • wyróżnienie: Małgorzata Banaś, kl. IV a, Patrycja Karga, kl. IV b,

w kategorii – praca płaska

• I miejsce: Wiktoria Gorzkiewicz kl. VI b, Aleksandra Wrzeszcz, kl. VII b,
  • II miejsce: Kinga Brych, kl. VI b, Maria Gątkowska-Starostecka, kl. VI a,
  • III miejsce: Amelia Majewska, kl. VI a, Zbigniew Dębski, kl. VI a,
  • wyróżnienie: Dominika Kwapiszewska, kl. VI a, Oliwia Wardzińska, kl. IV a, Dawid Wrzeszcz, kl. VI a.

Konkurs literacki na opowiadanie Tajemnice starego zamczyska

• I miejsce: Katarzyna Kucharek, kl. V a, Patrycja Karga, kl. IV b,
  • II miejsce: Aleksandra Wrzeszcz, kl. VII b, Zbigniew Dębski, kl. VI a,
  • III miejsce: Patrycja Pietrzyk, kl. IV a, Zuzanna Wiercińska, kl. IV a, Magdalena Kantorska, kl. V b,
  • wyróżnienie: Dominika Piasecka, kl. IV c, Oliwia Wardzińska, kl. IV a.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców wręczyły Pani Dyrektor Małgorzata Malarska – Kłoska i Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Rzetelska – Pietrzyk.

Jak widać, rozstrzygnięcie konkursów nie należało do łatwych zadań, poziom prac uczniów zarówno literackich, jak i plastycznych był bardzo imponujący – stąd kolejne miejsca przyznawano uczniom ex aequo. Wszystkim uczniom – nagrodzonym i nienagrodzonym – dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach, gratulujemy zwycięzcom.

Przedstawienie „Zamczysko” w wykonaniu uczniów klasy VI a zachwyciło zgromadzoną publiczność. Przez kilka miesięcy uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem Pani Wioletty Sobieraj. Najpierw musieli wymyślić, kogo chcieliby grać. Wiedzieli, że akcja ma się rozgrywać w zamku i że poprzez zabawę mają oswoić strach. Dlatego trzykrotnie można było usłyszeć ze sceny wiersz Stanisława Grochowiaka pt. „Straszno”, do którego mama naszego kolegi, Pani Agata Fater-Dębska, napisała muzykę. Napisała też słowa do Piosenki reżysera, którą Błazen i Król wykonali do muzyki DJ Zawady. Scenariusz, inspirowany pomysłami uczniów, stworzyła Pani Wioletta Sobieraj, a Pani Joanna Kowalczyk – nauczycielka plastyki przygotowała wspaniałą dekorację, z pomocą uczniów oczywiście.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały czas na różne sposoby, a więc i dobrym słowem, wspierali to karkołomne przedsięwzięcie.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.