16maj2018

Sukcesy naszych uczniów w konkursach polonistycznych

IX Konkurs Języka Polskiego „Wędrówki z ortografią”

  • Magdalena Lipińska – laureatka (II miejsce)
  • Zofia Kociuba – finalistka
  • Natasza Świątek – finalistka

Uroczystość rozdania nagród w Domu Literatury w Łodzi uświetnili swoim występem dwaj uczniowie klasy VI a – tegoroczni laureaci międzyszkolnego VIII Konkursu Recytatorskiego „Twórcy czterech kultur dzieciom” – Zbigniew Dębski i Mateusz Jurek.

XI Międzyszkolny Konkurs Małych Form Literackich pod hasłem „Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt”

  • Zofia Kociuba – wyróżnienie

Organizatorem konkursu jest SP 44 w Łodzi. My – z powodzeniem – wzięliśmy w nim udział już po raz drugi.

XII Edycja Międzyszkolnego Konkursu „Recytujemy prozę Władysława S. Reymonta”

  • Zbigniew Dębski – III miejsce
  • Kamila Biernacka – wyróżnienie

Troje uczniów naszej szkoły wraz z uczniami łódzkich gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Powszechnego – Pana Andrzeja Jakubasa, przygotowując się do recytacji wybranego fragmentu prozy Władysława Reymonta. Z racji na swój wiek (są uczniami klasy VI) stanęli przed bardzo trudnym zadaniem – wszyscy troje (Kamila Biernacka, Zbigniew Dębski i Mateusz Jurek) wywiązali się z niego znakomicie, a dwoje zostało nagrodzonych.

Gratulujemy sukcesów Uczniom, mając nadzieję, że nadal z powodzeniem będą rozwijać swoje pasje i talenty. Gratulacje i podziękowania należą się także Pani Wioletcie Sobieraj – nauczycielowi języka polskiego – za przygotowanie swoich uczniów do w/w konkursów.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.