12gru2018

Marzycielska Poczta

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do charytatywnej akcji – Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci.

Uczniowie klas czwartych, którzy w tym roku nauczyli się pisać listy, postanowili wykorzystać tę umiejętność i zrobić przed świętami coś dobrego – sprawić, że na twarzach chorych dzieci pojawią się uśmiechy.

Zadanie  nie było łatwe. Każde dziecko musiało na stronie internetowej przeczytać profile osób z całej Polski i wybrać (okazało się to wyjątkowo trudne) osobę, do której napisze. Uczniowie stworzyli piękne wiadomości, własnoręcznie przygotowane kartki, dołączali swoje zdjęcia, dzielili się troskami i radościami.

Gotowe listy i kartki wystarczyło włożyć do kopert, zaadresować, przykleić znaczek i wysłać.

Może dzieci otrzymają odpowiedź na swoje listy?

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie.

Jesteśmy z Was dumni!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.