10kwi2019

I ty możesz zostać małym przedsiębiorcą

Dnia 5 kwietnia 2019 roku  w naszej szkole odbył się ostatni finałowy etap VI edycji międzyszkolnego konkursu pn. „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAŁYM PRZEDSIEBIORCĄ” pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli  i Kształcenia Praktycznego. Celem zorganizowania konkursu było rozbudzanie zainteresowań uczniów podstawami przedsiębiorczości i propagowanie właściwych zachowań konsumenckich. Adresatem byli uczniowie trzecich klas łódzkich szkół podstawowych. 

Czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły w I etapie wykonywały w swoich macierzystych szkołach plakaty promujące postawy przedsiębiorcze tj.: aktywność, kreatywność, współdziałanie w książkach dla dzieci.  

Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace, a ich autorzy zostali zaproszeni do SP nr 143 na dalsze zmagania konkursowe. Wcześniej zapoznali się także z książką Janusza Korczaka pt. „Bankructwo małego Dżeka”. 

W finale znalazło się pięć drużyn. Uczniowie uczestniczyli w quizach, testach i zabawach dydaktycznych, związanych z przedsiębiorczością najmłodszych. Obejrzeli także scenkę nt. zachowań konsumenckich przygotowaną przez uczestników zajęć pozalekcyjnych Koła Przedsiębiorczo – Konsumenckiego działającego przy SP 143.

Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, kreatywnością i spostrzegawczością. 

Komisja konkursowa w składzie p. Agnieszka Mikina  – doradca metodyczny ds. przedsiębiorczości ŁCDNiKP, p. Maria Wajgner – doradca metodyczny ds. przedsiębiorczości ŁCDNiKP, p. Anna Mlostoń – Olszewska – MIEJSKI RZECZNIK KONSUMENTÓW, p. Zdzisława Wilk – prezes łódzkiego oddziału Federacji Konsumentów wyłoniła najlepsze drużyny:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej  nr 30,
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 143,
III i IV miejsce – – drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 34.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za doskonałe przygotowanie drużyn do zmagań konkursowych oraz Radzie Rodziców SP 143 za ufundowanie nagród i poczęstunku.

Organizatorzy  konkursu:
Elżbieta Pietrzykowska –Tomczak
Wioletta Piasecka
Małgorzata Zasada
Renata Kokot

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.