04lip2019

Ogromny sukces Piotra Lewandowskiego – ósme miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym

W dniach 6 – 8 czerwca 2019r. odbyły się w Warszawie zawody finałowe Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę’’. 

Piotr Lewandowski z klasy 8c jako jeden z dwóch uczniów reprezentował województwo łódzkie  w etapie centralnym. Pierwszego dnia pasjonaci historii z całego kraju rywalizowali w pięciu konkurencjach: broń i barwa, eksponat muzealny, historia oręża w sztuce, geografia militarna  oraz zabytki i obiekty historyczne. Kolejnego dnia uczestnicy konkursu, przy wsparciu Dowództwa Garnizonu Warszawa, złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie odbyły się konkurencje konkursowe na terenie Brygady Pancernej w Wesołej. Młodzież zapoznała się również ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu Brygady. Uczestnicy konkursu obejrzeli film  W. Pasikowskiego ,, Kurier ‘’. 

W sobotę 8 czerwca w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się gala finałowa, którą uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 

Piotr Lewandowski z zadaniami konkursowymi poradził sobie  znakomicie i zajął VIII miejsce uzyskując tytuł laureata . Dyplomy i nagrody wręczał m.in.:  Maciej Kopeć – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, dr hab. Paweł Hut – dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury 

i Dziedzictwa MON, Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty. 

Gratulujemy Piotrowi osiągnięć  i życzymy wielu sukcesów w szkole średniej. Gratulacje i podziękowania należą się również nauczycielce historii – pani Marioli Bolonek.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.