05lis2019

Ślubowanie klas 1

W poniedziałek 14 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. 

Najmłodsi uczniowie, odświętnie ubrani,rozpoczęli uroczystość pięknym polonezem. Recytowanymi przez siebie wierszami, piosenkami i tańcami ludowymi przekonali zaproszonych gości  i swych starszych kolegów, że wiedzą już jak zachować się w szkole, jak bezpiecznie przejść przez drogę, jak kochać Ojczyznę i tym samym dali dowód na to, że zasłużyli już na przyjęcie do braci uczniowskiej. Publicznie zobowiązali się, że „będą dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, że będą służyć pomocą słabszym, a swym zachowaniem i nauką sprawią radość Rodzicom i Nauczycielom”. Pani dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów naszej szkoły,a na dowód wręczyła śliczne dyplomy. Rodzice zaś obdarowali dumnych uczniówkuferkami słodkości.Wszystko odbywało się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Wszystkim PIERWSZAKOM życzymy samych sukcesów na nowej drodze, a ich Rodzicom pięknie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej ważnej uroczystości.

Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.