14sty2020

Orszak Trzech Króli 2020 w Parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

ODnia 6.01.2020 r. ulicami Rudy przeszedł ze śpiewem kolęd i jasełkami VI Orszak Trzech Króli, w którym licznie uczestniczyli dzieci, młodzież i dorośli. Każdy chętny mógł przyodziać koronę, pelerynę i wyposażony w chorągiewkę towarzyszyć Trzem Królom w ich wędrówce do Betlejem. Jasełka Orszakowe, podobnie jak w latach ubiegłych współorganizowali między innymi uczniowie naszej szkoły. Wszyscy pięknie ubrani i doskonale przygotowani z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Na zakończenie uroczystości wszyscy wędrowcy zostali poczęstowani strawą przygotowana przez sponsorów oraz tradycyjnie Orszakowymi krówkami.

Włączając się w przygotowanie Orszaku Trzech Króli nasza Parafia i nasza szkoła dołączyły do innych miast całego kraju, w których odbyły się uliczne przedstawienia pokłonu Trzech Króli.

Bardzo dziękujemy księżom, dzieciom i ich rodzicom, nauczycielom i katechetom za trud przygotowania Orszaku, który przyniósł nam wszystkim niezapomniane przeżycia związane z radosnym Czasem Bożonarodzeniowym.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.