17lut2020

Rodzina jest dla Dzieci

Zespół Promocji Wydziału Wpierania Rodzinnej Pieczy Zstępczej MOPS w Łodzi i twórcy  kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci zapraszają na spotkanie organizowane dla osób, które chcą pomagać – jako wolontariusze, rodziny zastępcze lub darczyńcy – dzieciom z łódzkich
domów dziecka.

W łódzkich domach dziecka nadal mieszka ponad 500 dzieci. Każde z nich doświadczyło w życiu ogromnej straty i każde potrzebuje wsparcia. Sprawcie, by poczuły, że mają na kogo liczyć. I że świat jest dla nich przyjazny. To dla nich potrzebni są wolontariusze, którzy będą bawić się z nimi, rozmawiać, odrabiać lekcje i podnosić ich poczucie własnej wartości. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je do własnych domów i serc.

Spotkanie odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 17.30 w filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74 (budynek Domu Dziecka nr 5). W czasie spotkania powiemy, w jaki sposób można pomagać dzieciom mającym za sobą trudne doświadczenia. Będzie można także porozmawiać z jedną z łódzkich rodzin zastępczych.

Chcesz pomagać dzieciom z bagażem trudnych doświadczeń? - Plakat
Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.