25cze2020

Janek Kapłon laureatem konkursu historycznego

Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a Jan Kapłon został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Organizatorem tego konkursu jest Łódzki Kurator Oświaty. 

 Janek rywalizował z najlepszymi uczniami z województwa, a dzięki swojej wiedzy  pomyślnie przeszedł eliminacje szkolne, rejonowe i wojewódzkie.  Wielomiesięczna praca została nagrodzona i  znalazł się w grupie  uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Jako laureat konkursu kuratoryjnego uzyskał pierwszeństwo w naborze do szkoły średniej.

Warto podkreślić, że kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w których mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych. Uczestnictwo w nich wymagało od Janka  zaangażowania i wielu godzin pracy.  Jednocześnie była to fascynująca przygoda.

Sukcesy w konkursach historycznych Janek odnosił również w ubiegłym roku – zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Historycznym  „Mistrz wiedzy starożytnej”.

Do konkursów przygotowywała Janka nauczycielka historii p. Mariola Bolonek.

Serdecznie gratulujemy Jankowi i  życzymy mu wielu sukcesów w szkole średniej. Mamy nadzieję, że nadal będzie rozwijał swoje historyczne pasje. 

Janek Kapłon laureatem konkursu historycznego - Zaświadczenie
Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.