07gru2020

Projekt eTwinning „Changing Stereotypes from Traditional Legends to Comics”

W roku szkolnym 2020/21 chętni uczniowie klasy 7apod kierunkiem pani Olgi Góźdź biorą udział w projekcie eTwinning „Changing Stereotypes from Traditional Legends to Comics”. Realizując projekt współpracujemy ze szkołami z Chorwacji, Grecji, Hiszpani, Turcji oraz Ukrainy. W projekcie wykorzystujemy narzędzia TIK.

Celem projektu jest reinterpretacja różnych legend regionalnych z każdego kraju. Uczniowie zapoznają się z różnymi legendami z  własnej kultury, analizują je, identyfikują stereotypy, a następnie przepisują te historie na język angielski i wymieniają się z uczniami ze szkół partnerskich. Na bazie poznanych legend tworzone są komiksy, które w końcowej fazie projektu zostają zaprezentowane w formie przedstawienia.

Przeczytaj więcej o projektach eTwinning

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.