13gru2020

Wolontariat na rzecz podopiecznych Centrum Opieki „Nasz Dom”

Z dumą informujemy, że uczennice z klas 8a i 8b zaangażowały się w działalność społeczną, jaką jest wolontariat na rzecz podopiecznych Centrum Opieki „Nasz Dom”.

Podopieczni chorują na Alzheimera i szczególnie w tym trudnym pandemicznym czasie potrzebują wsparcia. Dziewczynki przygotowują dla podopiecznych centrum różnego rodzaju wytwory plastyczne, takie jak stroiki świąteczne, materiałowe krasnale, oryginalne bombki, papierowe łańcuchy na choinkę oraz własnoręcznie wykonane puzzle. Wśród podarunków znajdują się również gigantyczne karty do gry.

Szczególną uwagę zwracamy na wrażliwość uczennic wobec osób starszych, chorych i dziś z powodu epidemii bardzo samotnych.

Dziękujemy Naszym uczennicom za zaangażowanie, pomimo wielu innych obowiązków.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.