20lut2021

Dzień kota 2021

Kochani Przyjaciele zwierząt! Dziękujemy!!!

Tegoroczny Dzień Kota – jak zawsze – obchodziliśmy, zbierając karmę i  przybory dla zwierząt, które zasilą łódzkie oraz pabianickie schronisko i fundacje działające na rzecz  małych przyjaciół.  Chociaż mieliśmy uzasadnione obawy, że w warunkach pandemii i nauczania zdalnego  wynik będzie słaby, jakże pozytywnie nas zaskoczyliście! Wczorajsze święto spędziliśmy pracowicie, gromadząc, segregując i podliczając nasze – Wasze!  😊 – zbiory. Ogólny rozrachunek dał fantastyczne wyniki:  

  • 127 kg 300 g  karmy  suchej lub mokrej dla psów i kotów,
  • 7 paczek sticksów   – przysmaków i  ścieraczy do zębów,
  • 2 legowiska z poduszkami,
  • 3 ręczniki i 4 koce;
  • 4 miski;
  • 2 ubranka dla psiaków;
  • 2 obroże i jedna smyczka;
  • 6 piłeczek i 2 inne zabawki na sznurkach;
  • rękawica do sierści.

Cudownie jest wiedzieć, że podczas tej srogiej zimy i nieludzkiej pandemii  macie w sercach tyle ciepła i życzliwości!  Zwierzęta są bezbronne i nieświadome tego, co się dzieje wkoło nich, dlatego tak ważna jest nasza pomoc. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję raz jeszcze bardzo  dziękujmy!

A oto zwycięzcy szkolnego rankingu zbieraczy:

I miejsce – klasa IV a, wych. p. M. Śliwińska –  23 kg karmy + rękawica
II miejsce – klasa II a, wych.  p. W. Piasecka – 14 kg + ręczniki i koce
III miejsce – klasy  III a i III b, wych. p. G. Borowska i p. R. Kokot
                 – każda klasa  po 11, 5  kg + przybory.

Gratulujemy!

Nagrody zostaną wręczone na początku marca,  kiedy rozstrzygniemy także dwa inne konkursy – na plakat oraz na pracę literacką ze zdjęciem. Już dziś zapraszamy Was do udziału w obchodach Dnia Kota w przyszłym roku! MIAU!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.