16gru2021

Spotkanie z pisarką Grażyną Bąkiewicz

Ósmego grudnia 2021 roku uczniowie klasy 3a mieli okazję przeżyć spotkanie online z Grażyną Bąkiewicz – autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, historykiem, pedagogiem, która za swoją twórczość uzyskała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Pisarka w ciekawy sposób opowiadała uczniom o swoim życiu, początkach kariery literackiej, pracy nauczyciela historii oraz warsztacie pisarskim. Mówiła skąd czerpie inspiracje do pisania dzieł literackich. Wspólnie z panią Barbarą Langner przedstawiały krótkie streszczenia książek, co bardzo przybliżyło zakres twórczości pisarki. Dzieci z entuzjazmem zapisywały tytuły przedstawianych publikacji. 

Istniała możliwość zadawania pytań, z czego rzecz jasna skorzystało wielu uczniów. Dzieci dopytywały m.in., czy będzie kontynuacja przygód Korniszonka, bowiem wcześniej czytaliśmy fragmenty tej książki w klasie i bardzo im się ona podobała. Uczniowie na pewno sięgną po inne tytuły autorki przygód „Korniszonka”, bowiem od razu po spotkaniu pobiegły do biblioteki i wróciły zadowolone z woluminami pod pachą.

Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Pietrzykowskiej -Tomczak, naszej nieocenionej bibliotekarce oraz pani Barbarze Langner – doradcy metodycznemu ds. bibliotek szkolnych przy ŁCDNiKP za umożliwienie przeżycia takiej wspaniałej przygody. Choć odbyła się ona tylko wirtualnie, to dała nam moc wrażeń.

DZIĘKUJEMY!
Klasa 3a

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.