20gru2021

Uczniowie klas 8 z wizytą w Sejmie

8 grudnia uczniowie klas 8 udali się na wycieczkę do Warszawy. Wczesnym przedpołudniem wraz z opiekunami odwiedzili Łazienki Królewskie. Podczas krótkiego spaceru obejrzeli pomniki marszałka J. Piłsudskiego oraz wybitnego pianisty F. Chopina. Pani Bolonek przypomniała historię m.in.:  Belwederu, Starej Pomarańczarni, Pałacu na Wodzie. Na terenie zespołu pałacowo – ogrodowego króla Stanisława Augusta młodzież spotkała się nie tylko z historią ale też z wszędobylskimi wiewiórkami skorymi do zabaw i chrupania orzeszków oraz dumnymi, choć nieco wystraszonymi, pawiami.

Głównym punktem wyjazdu było jednak zwiedzanie Sejmu RP, gdzie akurat tego dnia miało się odbyć posiedzenie posłów i zaplanowane były głosowania. Podziemiami kompleksu wraz z panią przewodnik uczniowie udali się na galerię w głównej sali obrad, gdzie poznali historię polskiego parlamentu oraz jego dzieje współczesne. 

Organizatorem wyjazdu była Kancelaria Sejmu RP wraz z panią poseł Małgorzatą Niemczyk, a samo zwiedzanie Sejmu było nagrodą za udział uczniów szkoły w akcji charytatywnej Podziel się Wigilią.  Mimo wielu obowiązków Pani Małgorzata Niemczyk znalazła chwilkę na spotkanie z młodzieżą, opowieść o swojej karierze sportowej, odpowiedzi na pytania dotyczące pracy posłanki oraz wspólny posiłek w restauracji sejmowej. 

Bardzo dziękujemy Pani poseł za organizację naszej wycieczki oraz za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej. 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.